2017-05-10

WFEzO - Niepokorne kino Studio Munka vol. 1

 

Niepokorne kino Studia Munka vol. 1

Wtorek 16 maja, godz. 17:00
Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie
Wstęp wolny
 
 
Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na kolejną projekcję w ramach cyklu pt. ”Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” prezentującego najciekawsze produkcje filmowe wybranych europejskich kinematografii. Maj należy do polskich twórców, a wtorkowe spotkanie (16.05.2017) poświęcone będzie najnowszym produkcjom reżyserów związanych z Studiem Munka.
 
Program:
 
„NDR” reż. Grzegorz Dębowski
fabuła, rok 2016
 
Burzliwa i pełna przemocy historia Kamila. By wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia trzeba wypatrzyć "jelenia“, wykorzystać jego błąd i wystawić się na kolizję. Kamil jest w tym mistrzem, ale problem zaczyna się, kiedy wypadek trzeba zainscenizować, bo prosi o to zadłużony brat.
 
Laureat nagrody specjalnej Multimedia Polska na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
 
„Chryzantemy” reż. Magdalena Zambrzycka
fabuła, rok 2015
 
Bohaterką filmu jest młoda absolwentka studiów, która w wyniku braku perspektyw zmuszona jest powrócić do rodzinnego domu. Kinga ma duże trudności z ponownym przystosowaniem się do wspólnego życia z rodziną do czego dochodzą, z pozoru niewielkiej problemy finansowe.
 
Debiut filmowy reżyserki prezentowany w zeszłym roku na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.
 
„Limbo” reż. Jacek Piotrowicz
animacja, rok 2016
 
Abstrakcyjna i niesamowita opowieść o świecie zdominowanym przez fabryki. W wielkiej chłodni podczas burzy z wyładowaniami dwa kawałki mięsa pod wpływem elektryczności odrywają się od macierzystej tuszy i przeradzają się w świadome istoty, a następnie podejmują wspólną ucieczkę z fabryki. 
 
Film znalazł się w oficjalnej selekcji tegorocznej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.
 
„Debiut” reż. Katarzyna Kijek
animacja, rok 2016
 
Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. (Auto)ironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu, czyli nieodpartą chęcią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.
 
Film zdobył nagrodę FICC "Don Kichot" na festiwalu Febiofest.
 
Dyskusję na temat nowych sylwetek i tematów w polskim kinie fabularnym poprowadzi dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.
 
Przyjdź i zobacz świat oczami młodych, nagradzanych i docenianych młodych polskich twórców.
 
Wszystkie projekcje odbędą się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie w każdy wtorek od 9 maja o godzinie 17:00. 
 
Wstęp wolny. 
 
Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl/